C430C202F2G5TA
DigiKey Part Number
399-C430C202F2G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C202F2G5TA
Description
CAP CER 2000PF 200V C0G AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2000 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C430C202F2G5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Tolerance
±1%