C430C183F2G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.018 µF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C430C183F2G5TA
DigiKey Part Number
C430C183F2G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C183F2G5TA
Description
CAP CER 0.018UF 200V C0G AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C430C183F2G5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Tolerance
±1%