C410C472FAG5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
4700 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C410C472FAG5TA
DigiKey Part Number
C410C472FAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C472FAG5TA
Description
CAP CER 4700PF 250V C0G AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C410C472FAG5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Tolerance
±1%