C327C110F3G5TA | |
|---|---|
DigiKey Part Number | C327C110F3G5TA-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C327C110F3G5TA |
Description | CAP CER 11PF 25V C0G/NP0 RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 11 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C327C110F3G5TA Models |
Packaging Bulk | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.320" (8.13mm) |
Tolerance ±1% | Lead Spacing 0.200" (5.08mm) |
Voltage - Rated | Lead Style Formed Leads - Kinked |
Temperature Coefficient | Base Product Number |
Operating Temperature -55°C ~ 125°C |