C324C332F5G5TA
DigiKey Part Number
399-C324C332F5G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C324C332F5G5TA
Description
CER CAP
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C324C332F5G5TA Models
Category
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C