C322C103JDR5TA
DigiKey Part Number
399-5098-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C103JDR5TA
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C322C103JDR5TA Models
Category
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C