C321C102J2R5HA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
C321C102J2R5HA
DigiKey Part Number
399-C321C102J2R5HA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C321C102J2R5HA
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C321C102J2R5HA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)