C320C332F5G5TA
DigiKey Part Number
399-C320C332F5G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C332F5G5TA
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C320C332F5G5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance
±1%
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)