C320C153KCR5HA
DigiKey Part Number
399-C320C153KCR5HA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C153KCR5HA
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C320C153KCR5HA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)