C320C103MCR5TA
DigiKey Part Number
399-3504-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C103MCR5TA
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C320C103MCR5TA Models
Category
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Straight
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C