C317C221KCR5TA
DigiKey Part Number
C317C221KCR5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C221KCR5TA
Description
CAP CER 220PF 500V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C317C221KCR5TA Models
Category
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.14mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C