C317C183F3G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Similar
0.018 µF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C317C183F3G5TA
DigiKey Part Number
C317C183F3G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C183F3G5TA
Description
CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
C317C183F3G5TA Models
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C