C2225C392JGGACTU
DigiKey Part Number
399-C2225C392JGGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2225C392JGGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2225C392JGGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225C392JGGACTU
Description
CAP CER 3900PF 2KV C0G/NP0 2225
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric)
EDA/CAD Models
C2225C392JGGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)