C2225C112GZGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1100 pF ±2% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric)
C2225C112GZGACTU
DigiKey Part Number
399-C2225C112GZGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225C112GZGACTU
Description
CAP CER 1100PF 2.5KV NP0 2225
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C2225C112GZGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)