C2220X103KCRACTU
DigiKey Part Number
399-C2220X103KCRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220X103KCRACTU
Description
CAP CER 2220 FT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2220X103KCRACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)