C2220W474KCRACTU
DigiKey Part Number
399-C2220W474KCRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2220W474KCRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2220W474KCRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220W474KCRACTU
Description
CAP CER 0.47UF 500V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
C2220W474KCRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, ArcShield™
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)