C2220C823KFRACAUTO
DigiKey Part Number
399-C2220C823KFRACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2220C823KFRACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2220C823KFRACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C823KFRACAUTO
Description
CAP CER 0.082UF 1.5KV X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.082 µF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2220C823KFRACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)