C2220C822JDGACTU
DigiKey Part Number
399-C2220C822JDGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C822JDGACTU
Description
CAP CER 2220
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8200 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2220C822JDGACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)