C2220C684JARACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
0.68 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
C2220C684JARACTU
DigiKey Part Number
399-C2220C684JARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C684JARACTU
Description
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C2220C684JARACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)