C2220C474JARACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
0.47 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
C2220C474JARACTU
DigiKey Part Number
399-C2220C474JARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C474JARACTU
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2220C474JARACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)