C2220C182KHRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
1800 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
C2220C182KHRACTU
DigiKey Part Number
399-C2220C182KHRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C182KHRACTU
Description
CAP CER 1800PF 3KV X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2220C182KHRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)