C2220C105K1GLCAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
C2220C105K1GLCAUTO
DigiKey Part Number
399-C2220C105K1GLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C105K1GLCAUTO
Description
CAP 1UF 100V C0G 2220
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.226" (5.75mm)