C1825X334K1RACTU
DigiKey Part Number
399-C1825X334K1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825X334K1RACTU
Description
CAP CER 1825 FT
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
C1825X334K1RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)