C1825X224K2RAC
DigiKey Part Number
399-C1825X224K2RAC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825X224K2RAC
Description
.220UF 200V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)