C1825C683K5RACTU
DigiKey Part Number
399-C1825C683K5RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C683K5RACTU
Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.068 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1825C683K5RACTU Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)