C1825C561FZGACTU
DigiKey Part Number
399-C1825C561FZGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C561FZGACTU
Description
CAP CER 560PF 2.5KV NP0 1825
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
560 pF ±1% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
C1825C561FZGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)