C1825C302MGGACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1825C302MGGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1825C302MGGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1825C302MGGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C302MGGACAUTO
Description
COMSMDHIVOLTAGE3000PF 2000V
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3000 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1825C302MGGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)