C1825C273F5GACTU
DigiKey Part Number
399-C1825C273F5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C273F5GACTU
Description
CAP CER 0.027UF 50V C0G/NP0 1825
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.027 µF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
C1825C273F5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)