Image for C1812N104K5XSL7311 is not available
C1812N104K5XSL7311
DigiKey Part Number
399-C1812N104K5XSL7311TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812N104K5XSL7311
Description
.100UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)