C1812H104J5GACTU
DigiKey Part Number
399-C1812H104J5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812H104J5GACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812H104J5GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812H104J5GACTU
Description
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812H104J5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)