C1812C945K5RLCAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812C945K5RLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C945K5RLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C945K5RLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C945K5RLCAUTO
Description
CAP CER 9.4UF 50V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.4 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C945K5RLCAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.146" (3.70mm)