C1812C944KARLCAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812C944KARLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C944KARLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C944KARLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C944KARLCAUTO
Description
CAP CER 0.94UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.94 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C944KARLCAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.150" (3.80mm)