C1812C682F1GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
6800 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C1812C682F1GALTU
DigiKey Part Number
399-C1812C682F1GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C682F1GALTU
Description
CAP CER 6800PF 100V NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812C682F1GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)