C1812C474JARACTU
DigiKey Part Number
399-4683-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4683-1-ND - Cut Tape (CT)
399-4683-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C474JARACTU
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C474JARACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.073" (1.85mm)