C1812C472KZRACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C472KZRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C472KZRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C472KZRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C472KZRACTU
Description
CAP CER 4700PF 2500V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C472KZRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)