C1812C392KGRACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C392KGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C392KGRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C392KGRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C392KGRACTU
Description
CAP CER 3900PF 2KV X7R 1812
Detailed Description
3900 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C392KGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)