C1812C392G2GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
3900 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C1812C392G2GACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C392G2GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C392G2GACTU
Description
CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C392G2GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)