C1812C392F5GACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C392F5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C392F5GACTU
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C392F5GACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)