C1812C391KZGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Vitramon
Similar
Vishay Vitramon
390 pF ±10% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C1812C391KZGACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C391KZGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C391KZGACTU
Description
CAP CER 390PF 2.5KV NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812C391KZGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)