C1812C226M3R2CAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812C226M3R2CAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C226M3R2CAUTO
Description
CAP CER 1812
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
EDA/CAD Models
C1812C226M3R2CAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.236" (6.00mm)