C1812C222J1GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 333
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 180
KYOCERA AVX
In Stock: 0
2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C1812C222J1GACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C222J1GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C222J1GACTU
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812C222J1GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)