C1812C184J1RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Upgrade
Knowles Syfer
0.18 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812C184J1RACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C184J1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C184J1RACTU
Description
CAP CER 0.18UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812C184J1RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)