C1812C144KBGLCAUTO7805 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.14 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C1812C144KBGLCAUTO7805
DigiKey Part Number
399-C1812C144KBGLCAUTO7805TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C144KBGLCAUTO7805
Description
CAP 140NF 630V C0G 1812 LOW LOSS
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.327" (8.30mm)