C1812C124K1RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.12 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812C124K1RACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C124K1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C124K1RACTU
Description
CAP CER 0.12UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C124K1RACTU Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)