C1812C105J5RACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C105J5RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C105J5RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C105J5RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C105J5RACTU
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C105J5RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)