C1812C104KDRACTU
DigiKey Part Number
399-9854-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-9854-1-ND - Cut Tape (CT)
399-9854-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C104KDRACTU
Description
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C104KDRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.073" (1.85mm)