C1812C102JHRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812C102JHRACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C102JHRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C102JHRACTU
Description
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812C102JHRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)