C1808X102KGRACTU
DigiKey Part Number
399-5844-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-5844-1-ND - Cut Tape (CT)
399-5844-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1808X102KGRACTU
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
EDA/CAD Models
C1808X102KGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)