C1808W104KBRACTU
DigiKey Part Number
399-C1808W104KBRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1808W104KBRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1808W104KBRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1808W104KBRACTU
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
EDA/CAD Models
C1808W104KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, ArcShield™
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.085" (2.15mm)