C1808C151KDGACTU
DigiKey Part Number
399-C1808C151KDGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1808C151KDGACTU
Description
CAP CER 1808
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
EDA/CAD Models
C1808C151KDGACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)